K prvnímu :-)arnímu výletu roku 2015 :-)sme si tradičně vybrali okolí Berouna. Vzhledem k tomu, že na plánované trase nebyla oeště otevřená restaurace, která nás nejvíce lákala, zvolili jsme alternativní plán. Ivča nakonec vybrala alternativní trasu, která stála za to :-). Sraz proběhl víceméně ideálně a v 7:08 jsme vyjeli vlakem směr Beroun. Ve vlaku proběhla snídaně skládající se z donesených poživatin a hlavně piva, abychom se řádně navnadili. Říkal jsem si, že to s námi není tak špatné, když mi pijeme pivo a slečna naproti nám drží už v půl osmé v ruce lahvičku s Jagermaisterem. Hned jak si začala její obsah natírat na nohy, tak jsem zjistil, že jsem jí úplně správně neodhadl (nebo jí přijde Francovka málo nóbl). Po příjezdu do Berouna jsme se vypravili po modré TZ do přes náměstí do krutopřísného kopce ke kapličce Panny Marie Bolestné a dále až na rozhlednu Děd. První zastávka nám ještě nabídla skvělá panorámata, z rozhledny už byla vidět jen mlha a sníh. Rozhodně pro zahřátí to byl skvělý začátek. Když jsme se dostatečně nabažili výhledů do nikam, tak jsme vyrazili po zelené do Zdejciny, kde jsme přesedlali na červenou a kvapem jsme se blížili k první občerstvovačce. K hospodě u Bóny jsme dospěli v 11:04 což byl vzhledem k otevírací době od 11:00 naprosto ideální čas.

Hospoda nezklamala, ceny možná trošku vyšší, nicméně porce brutální a kvalita jídla rozhodně výborná a Radegast byl taky s každým dalším půllitrem pitelnější :-). Tady nás trošku rozhodila Ivča, která začala házet termíny odchodu (když se nám tak pěkně sedělo) a odchod podmiňovala skoro trestem smrti. Po notné dávce remcání a potom co jsme zaplatili následoval odchod a pátrání po žluté, která nás měla navigovat v našem dalším putování. Zde naše velitelka trochu znejistěla, když jsme značku nenašli asi ani po cca 15ti minutách cestování a za následné prostoje při hledání trasy byla náležitě odměněna narážkami, že jsme mohli klidně dát ještě malý, kdyby to měla líp připravený.  Následoval opět výšlap do kopce, následně krátká zastávka „U Lizu“ a následně jsme došli do Lhotky u Berouna, kde měla být stejnojmenná rozhledna. Zde jsme trochu zakufrovali v místní pergole, zatímco parta odvážných se vydala dobýt rozhlednu. Po dopití piva jsem se rozhodl v rámci dobrých rodinných vztahů a s cílem ukojit své kulturní choutky, vyrazit také k rozhledně. Naskytl se mi pohled na bandu lidí stojících před zamčenou bránou a dostal jsme info, že rozhledna je zavřená. I tak to tam bylo pěkný a výhled stál za to, protože počasí se trochu umoudřilo a už ani nesněžilo :-) Modrá TZ nás následně dovedla do Berouna, bohužel vedla částečně po silnici, ale nakonec dobrý. Navíc jsme viděli zajímavou farmu, kde byla možnost si pohladit smradlavá zvířata, nebo se pokochat pohledem na krávu, která postává vedle vymontovaného motoru z auta. Co na to říct, byl to zážitek. Od uvítací cedule Beroun nás čekaly ještě cca 3 kilometry chůze podél řeky zpestřené návštěvou betonového bunkru (aktuálně sloužícího jako doupě bezďáků) a dobrodružné přelézání plotu abychom se dostali z jakéhosi areálu.

Vzhledem k vydatnému obědu už tentokráte ani nedošlo na Blackdog bar&grill a zapadli jsme někdy kolem šesté hodiny odpolední rovnou do hospody Český Dvůr, kde jsme byli již při naší poslední návštěvě. Po vypití pár piv jsme uznali za vhodné vyrazit zpátky do Plzně (zase se to neobešlo bez keců, ale většina zvítězila)  a nacpali jsme se do vlaku. Zabrali jsme chodbičku, kde jsme rozložili bivak a popíjeli vše co nám ještě po cestě zůstalo v zavazadlech. Naštěstí byl průvodčí celkem tolerantní a měl pro náš tábor pochopení :-) Do Plzně jsme dorazili všichni živí a zdraví! Co dodat, zase povedený výlet, díky všem za účast a když s ebudete chtít podělit o nějakou fotodokumentaci, tak se prosím ozvěte, co máme k dispozici najdete ve fotogalerii…

Plánované akce:

No events found
Tuesday the 23rd. - Joomla Site Templates