Máme začátek roku 2014 a my už pomalu zase dostáváme chuť na pořádný kus krávy. Po zjištění, že se naše oblíbená Black Dog Cantina přemístila do větších prostor, je naše volba na příští výlet jasná. Mišák pro nás plánuje neskutečný zážitek ... :-)


V sobotu dne 8.3.2014 v 8:55 se naše početná skupina schází na hlavním vlakovém nádraží v Plzni. Sešli jsme se v hojném počtu 13 členů, vyzbrojeni dobrou náladou a plnými batohy pochutin. Zakoupení lístků a nalodění do vlaku proběhlo bez větších problémů a my vyrazili vstříc novému dobrodružství. :-) Po necelé hodině cesty vlakem, po té, co jsme zkonzumovali obsah svých zavazadel, vystupujeme v Berouně na nádraží. Doplnění skupiny o dalšího člena, pár společných fotek a diskuzí na téma "kudy to vlastně máme jít" vyrážíme.

Naše trasa vede po příjemné cyklostezce podél Berounky směr Hostím. Bylo nám přáno a náš výlet připadl na první nejteplejší a nejslunečnější den roku, takže jsme se pomalu začali zbavovat našich zateplených svršků. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, koně žerou přezky od batohů...romantika. :-) Po několika kilometrech se vydáváme po žluté TZ, která nás dovede do Hostími. Po prohlídce obce vedou naše kroky do nekuřácké hospůdky U Krobiána. Jak už jsem řekla, bylo nádherné počasí, není tedy divu, že nejen nás napadlo, vyrazit na výlet...Zde zaperlil organizátor, protože pro nás dopředu zarezervoval stůl. Bez něj bychom pravděpodobně seděli venku pod stromem. Hospůdka je velice příjemná, obsluha, i přes neskutečný nával, fungovala perfektně, na jídelním lístku byl jen omezený počet pokrmů, ale i ty tedy stály za to!!! Domácí poctivá houbová polévka, hovězí líčka, zvěřina...prostě "nebe v ústech".

O dvě hodiny později se posilněni pivy a s přecpanými břichy vydáváme k našemu nejdůležitějšímu bodu dne. Zanedlouho vcházíme do Svatého Jana pod Skalou. Zde se dělíme na tři skupiny. Skupina A je přežraná a nemůže chodit – ta zaujímá místo u rezervovaného stolu v restauraci Obecná škola. Skupina B vyráží na naučnou stezku vedoucí přírodní rezervací a zajímavým skanzenem těžby vápence v nedalekém lomu Paraple a na vyhlídku s křížem. Skupina C se jde posilnit do Obecné školy a plánuje trasu, která začíná na Svatojánské návsi. Vede k vrcholu na skále s křížem. Odtud pokračuje přes starý lom Paraple, kde je možné navštívit skanzen těžby vápence. Pokračuje okruhem přes tzv. Stydlé vody a vrací se zpět do Sv. Jana. Ale nemožné se stává skutečností a skupina se po vyškrábání na vyhlídku s křížem vydává do lomu a na značené trase zabloudí. Nicméně se všechny tři skupiny nakonec zdárně sejdou a po obhlídce barokního Kostela Sv. Jana Křtitele spolu s renesančním skalním kostelem Panny Marie vyrážíme po červené TZ do Berouna. Stezka vedla do brutálního kopce, navíc nás již tlačil čas ohledně rezervace v Black Dogu a museli jsme pospíchat, chvílemi to vypadalo, že to někteří z nás (hlavně ti, co trávili čas v Obecné škole) vzadjí. Nicméně, my jsme optimisté a víme, že když jdeme do kopce, musíme jít i z kopce :-)

Na místo jsme dorazili o něco později, ale místa se pro nás po drobných úpravách nakonec našla. Restaurace byla čerstvě přestěhovaná do nových velikých prostor a to se bohužel projevilo na obsluze. Nakonec jsme se jídla i pití dočkali a po zaplacení jsme šli zbývající čas, který nás dělil od odjezdu vlaku, trávit do hospůdky na berounském náměstí.

Ve 21:52 se naloďujeme do vlaku směr Plzeň. Unaveni chůzi, jídlem a pitím tatínkové usínají, zatímco jejich ratolesti běhají po vlaku a šermují vším, co si přinesly z lesa. Ještě pověstný "PAVOUK" a již vystupujeme v Plzni na nádraží. Plni zážitků a dojmů z úžasného výletu se skvělou skupinou lidiček ... Děkujeme Míšo!!! :-)

Plánované akce:

No events found
Friday the 21st. - Joomla Site Templates